SZÉKESFEHÉRVÁR HONVÉD SZONDI GYÖRGY SPORTEGYESÜLET
SZAKOSZTÁLYOK: birkózó, tenisz, asztalitenisz, természetjáró, tömegsport, közelharc –kézitusa, -búvár,- királyi kardforgatók,-íjász.
Levélcím: 8003 Székesfehérvár, Pf.9. Malom u.2 Telefon:22/542-811/61-09
Az egyesület beszámoló 2016. évi eredményekről,
2017. év feladatai
Tisztelt Küldött Közgyűlés!
A 2016-os esztendő az egyesület életében sok problémával és munkával terhes volt. A szűkös támogatási keretek mellett sikerült megőrizni az egyesület működőképességet, biztosítva a szakosztályok tevékenységének alapjait.
Szervezeti rendünk azonban átmeneti időre megbomlott, az egyesület vezetésében eddig meglévő egység megváltozott, amely negatívan hatott az elnökség munkájára.
A májusi küldött közgyűlésen és utána is Rácz Lajos elnökségi tag és birkózó szakosztályvezető olyan helyzetet generált, amely mindenképpen beavatkozást igényelt. A kialakult helyzet és a rendezésére tett erőfeszítések nem hozták meg a várt megnyugvást. Az elnökség határozata és az elnök által hozott döntések csak részben kerültek végrehajtásra, a szakosztály részére meghatározottak egyáltalán nem.
A Fejér Megyei hírlapban és online médiában megjelent cikk és kommentjei az egyesületet és annak elnökét rendkívül negatív színben tüntették fel, annak szabályos működését is kétségbe vonták.
A cikk szerzőjével történő egyeztetést követően / elnézését kérte, hogy a megjelenést megelőzően a másik fél nem került meghallgatásra/ úgy ítéltük meg, hogy az egyesület érdekében nem szabad felesleges adok - kapok küzdelembe belemenni.
Az egyesület érdeke azt kívánja meg, hogy neve tiszta maradjon, működése során a törvényi előírásoknak megfeleljen és biztosítsa az Alapszabályban meghatározott célok teljesülését annak szellemében.
Ezt nem áshatja alá a múltban elért rendkívüli és eredményes sportteljesítmény sem, amire továbbra is büszkén tekintünk. Személyemben nem kívántam gátja lenni semmiféle változásnak, de nem engedhettem meg, hogy az Alapszabályban meghatározott jogkörömben, annak gyakorlásában bárki csorbítson, kikérje magának azt, hogy most pillanatnyilag rosszul működő szakosztály tevékenységébe beleszóljak. Ezért felajánlottam lemondásomat, amelyet az elnökség nem fogadott el. Személyemet ért gyalázások visszaütnek egyesületünk megítélésére. Eddig fajult a helyzet a birkózó szakosztályvezető és gazdasági ügyintéző vitájából, ahol az egyesület elnöke a gazdasági ügyintézőnek adott igazat.
Rácz Lajos egyesülettel fennálló munkaviszonyát megszüntettem, ezt követően benyújtotta lemondását az elnökségi tagságáról.
Az év második felére a helyzet konszolidálódott, az új szakosztály vezetése a munkát átvette és azóta is a törvényi kereteken belül szakszerűen és példásan dolgozik.
A kialakult konfliktus felszínre hozott egy sor megoldandó feladatot is, amelyet az év során sikerült rendkívüli erőfeszítések árán megoldani.
A jelenlegi vezetésben az egység megítélésem szerint újra helyreállt – részben köszönhetően annak is, hogy külszolgálatról az elnökhelyettes visszatért / sajnos azóta már el is távozott/. Újra előtérbe került a határozott célok mentén történő munkavégzés és felelős tenni akarás.
Az igazi erőnket az példázza, hogy a problémák megoldása nem vetette vissza azt a munkát, amelyet szakosztályaink döntő része végzett. Az év második felétől újra a munkára fókuszálhattunk.
Sikerrel szerveztünk nyári sporttábort a gyerekek részére, és végeztük az ifjúság körében a honvédelmi nevelő munkánkat, amely szeptember végén Pákozdon megrendezésre került Országos Ifjúsági járőrversenyben csúcsosodott ki. Ezen a versenyen az ország minden területéről 36 csapat vett részt, rendkívül színvonalas versenyen.
A gond nem jár egyedül. Amikor azt gondoltuk, csak a munkára kell koncentrálni bekövetkezett az év második csapása.
A bázisunknak helyet adó és üzemeltetést végző alakulat parancsnoka október 15-i határidővel belépésünket az objektumba megtiltotta, amennyiben a határidőig nem fizetünk meg visszamenőleg 26 mFt üzemeltetési díjat, ezt követően pedig havi 2.4 mFt.-ot.
A még meglévő erőnket erre az ügyre kellett koncentrálni. Minden lehetséges fórumot / parancsnok, ŐHP parancsnok, Honvédelmi Minisztérium szervei, Vezérkarfőnök/ megjárva a helyzetet megoldani a mai napig nem tudtuk. Elértük viszont azt, hogy a kialakult helyzetért az egyesületet felelősség nem terheli, - még fizetni nem kellett, reményeink szerint a jogi szabályozást követően nem is kell – kapcsolatunk az üzemeltetővel visszatért a régi mederbe.
A döntés a jogi szabályozást követően a Honvédelmi Miniszter kezében van. Ez az ügy nem helyi problémává vált, hanem befolyásolja az országban működő honvéd sportegyesületek mindegyikének tevékenységét.
Szakosztályaink a versenysport mellet amatőr és szabadidősporttal foglalkoznak. Az egyesület közhasznú szervezetként a szakosztályok tevékenységén keresztül jelentős számú sport iránt érdeklődő ember számára teszi lehetővé a rendszeres testedzést. A sportegyesületünk jelentős része civil a honvédséghez csak az egyesületen keresztül kötődik.
Az egyesületi vezetés eltökélt szándéka továbbra is a határozott cél megfogalmazása, a közös tenni akarás a felelős munkavégzés és számonkérés mellett a honvédséghez és városhoz való hűség erősítése.
Munkánk során előtérbe kerültek a megoldandó feladatok, a gyakran jelentkező szakosztály finanszírozási problémák együttes megoldására való törekvés. Megszűnt elsősorban a múlt eredményein alapuló privilégiuma egyes szakosztályoknak, a szakosztályok érdekei mentén az egyesület érdekei kerültek előtérbe.
A pozitív változások eredményeként mondhatjuk, hogy egyesületünk alapszabályában megfogalmazott elvek mentén egységessé vált, a szakosztályok sportszakmai feladatai önállósága mellett az egyesületi cél teljesítése vált elsődlegessé.
Az egyesület képviselete kiszélesedett, érdekérvényesítő képességünk megnőtt. Rendszeres a kapcsolatunk a város sportbizottságával, a HOSOSZ és SOSZ szervezeteivel és a megalakult Honvédelmi Sportszövetséggel.
A szakosztályok tevékenysége:
A birkózó szakosztály
A 2016. év jelentős szervezeti változásokkal kezdődött. A vezetőedzői posztra Balog Zoltán került kin
|